Dietu pro sedmileté dítě

Získání adekvátní výživy je zásadní pro správný fyzický a duševní růst a vývoj v prvním roce života dítěte. Přestože existují obecné pokyny, které vysvětlují, co se týče krmeného 7měsíčního dítěte, měli byste každé dítě považovat za osobu, pokud jde o připravenost začít jíst nové potraviny.

Základní výživné látky

Během prvního šestiměsíčního života dítěte může splňovat své nutriční potřeby z mateřského mléka nebo kojenecké výživy – ale podle toho by mělo být podle názoru Akademie výživy a dietetiky nabídnuto doplňkové potraviny. Lékařský institut naznačuje, že děti staré 7 měsíců potřebují nejméně 95 gramů sacharidů, 30 gramů celkového tuku, včetně 500 miligramů omega-3 mastných kyselin a 11 gramů bílkovin denně denně. Pokud je dítě kojeno, zeptejte se pediatra, zda je nutný přísad vitaminu D.

Mléko nebo vzorec

Sedmměsíční novorozenci potřebují mateřské mléko nebo kojeneckou výživu třikrát až pětkrát denně, protože jsou živinové a mají vysoký obsah tuku v krvi, včetně omega-3 mastných kyselin, uvádí MedlinePlus. Americká pediatrická akademie naznačuje, že 6měsíční dítě jíst asi 6 až 8 uncí vzorec nebo mateřského mléka na jedno krmení, což je podobné množství, které by měl 7měsíční pacient konzumovat, v závislosti na tom, kolik dalších Jídlo, které jedl během dne.

Baby Foods

Většina 7 měsíců starých dětí již zvládla konzumovat rýži obohacenou o rybí, ovesné nebo multigrainové kojenecké mléko smíšené s mateřským mlékem nebo kojeneckou receptou. Poté, co váš 7měsíční vědce konzumuje kojeneckou obilovinu dvakrát až třikrát denně, zkuste přidávat do jídelníčku čisté ovoce a zeleninu. MedlinePlus navrhuje nabízet nové ovoce a zeleniny jeden po druhém a čeká se dva až tři dny – aby se zkontrolovali možné alergie – předtím, než vyzkouší nové jídlo. Nabídněte ovoce a zeleninu čtyřikrát denně v porcích 2 až 3 lžíce, doporučuje MedlinePlus. Mnoho 7měsíčních dětí může také bezpečně jíst jogurt plnotučného mléka.

Finger Foods

Některé děti se 7 měsíci jsou připraveny vyzkoušet pokrmy jemného prstu. Příklady jídel prstů vhodných pro věk zahrnují měkké vařené vegetariány, banány, měkké krekery, nudle a toasty. Zabraňte nebezpečí udušení, jako je tvrdé ovoce a zelenina, hrozny, arašídové máslo, popcorn, semena a ořechy. Pokud si nejste jisti, jestli je vaše 7měsíční osoba připravena k jídlu prstů, vyhledejte radu od pediatra vašeho dítěte.