Denní příjem cukru u diabetiků

Inzulin je hormon, který pomáhá tělu snižovat množství glukózy v krvi. Máte-li cukrovku, nevytváříte dostatek inzulinu, nebo na něj správně nereagujete. Můžete usnadnit zvládnutí cukrovky pomocí opatrného dietního plánu, který může zahrnovat omezení množství cukru, který jíte.

Sacharidy a glukóza v krvi

Příjem sacharidů je zaměřením diabetické diety kvůli účinku sacharidů na hladinu glukózy v krvi. Sacharidy všech forem, včetně cukrů, se rozkládají v zažívacím traktu a přeměňují se na glukózu, která se pak vylučuje do krve. Výsledkem je, že cukr a jiné sacharidy mají okamžitý účinek na hladiny glukózy v krvi než na tuky a bílkoviny. Protože lidé s diabetem mají přirozenou tendenci k vyšším hladinám glukózy v krvi, je důležité, aby omezili příjem sacharidů, upozorňuje EndocrineWeb.

Typy sacharidů

Existují tři hlavní druhy sacharidů: jednoduché uhlohydráty, komplexní sacharidy a vláknina. Cukry jsou jednoduché sacharidy a zahrnují glukózu a sacharózu, které jsou také známé jako stolní cukr. Jiné cukry zahrnují fruktózu, která se nachází v ovoci, a laktózu, která je přítomna v mléčných výrobcích. Tyto cukry se tělem rozkládají rychleji, vysvětluje Merck Manual, takže mají okamžitý účinek na hladiny glukózy v krvi než jiné druhy sacharidů.

Počítání sacharidů

V minulosti byli diabetici informováni, aby se vyvarovali cukru, protože se předpokládalo, že cukry mají větší vliv na hladiny glukózy v krvi než jiné sacharidy. Americká diabetická asociace však konstatuje, že diabetici by měli omezit svou spotřebu všech sacharidů, a to nejen cukrů. Diabetici by měli usilovat o konzumaci 45 až 60 gramů uhlohydrátů na každém jídle, uvádí ADA. To pomáhá omezit spotřebu sacharidů a také usnadňuje hladinu glukózy v krvi, aby zůstala stabilní. Měli byste se pokusit mít mezi 45 až 65 procenty svých kalorií pocházet ze sacharidů denně, doporučuje Ministerstvo zemědělství Spojených států.

Omezení cukru

Vzhledem k tomu, že současné doporučení se zaměřují spíše na celkové spotřebované sacharidy než na cukr, neexistuje žádný denní limit nebo přidělení cukru pro diabetiky. Měli byste však mít na paměti, že potraviny se spoustou cukru často obsahují velké množství sacharidů v malé porci. Cukroviny mohou být také považovány za “prázdné” sacharidy, protože často poskytují jen málo ve způsobu výživy a mohou vám opustit pocit hladu znovu krátce po jídle.