Výhody mrazu sušeného ovoce a zeleniny

Sušení lyofilizovaného ovoce a zeleniny zahrnuje odstranění veškerého obsahu vody během zmrazení a následné nastavení tlaku lyofilizátoru k úplnému vysušení jídla. Ačkoli ne jako šťavnaté jako čerstvé ovoce a zelenina, lyofilizované verze mají několik nutričních výhod. Mrazené sušené ovoce a zelenina mají jinou chuť než čerstvé, ale mohou být rychlým a pohodlným způsobem, jak jíst mnoho produktů a získat mnoho různých vitaminů a minerálů.

Mrazené sušené ovoce a zelenina jsou velmi lehké a snadno se přepravují. Mnoho turistů a turistů se spoléhají na mrazené ovoce a zeleninu pro rychlé zvýšení energie. Jsou snadno snášeny a sušení vymražením je méně než jejich celá forma, což cestujícím umožňuje zabalit několik vaků najednou. Mrazí-sušené ovoce a zelenina jsou také pohodlné způsoby, jak doplnit jídla, a dělají zdravé občerstvení i na cestách.

Další výhodou pro mrazu sušené ovoce a zeleninu je to, že vydrží dlouhou dobu, aniž by jely stale. Turisté a turisté se spoléhají na mrazené ovoce a zeleninu, když jsou na výletech, které trvají déle než jeden den, protože poskytují přístup k živinám v produktech, aniž by se obávali, že čerstvé verze budou špatné. Mrazené sušené ovoce a zelenina jsou také zdravým způsobem, jak dostat svou produkci při cestování po několik dní najednou.

Barbara Salsbury a Sandi Simmons ve své knize “Zásady připravenosti” uvádějí, že mražené sušené potraviny jsou zdravé volby, které je třeba zahrnout do nouzových balíčků, protože se nemusíte obávat, že budou špatně před tím, než je budete potřebovat. Mrazí-sušené ovoce a zelenina mohou být uloženy ve vašem voze na dlouhé silniční výlety v případě, že porušíte bez blízkého přístupu k obchodům nebo čerpacím stanicím. Mražené sušené ovoce a zelenina mohou být také uloženy ve velkých množstvích v městech nebo městech, které jsou náchylné k hurikánům, záplavám nebo tornádám, aby zajistily, že obyvatelé budou mít přístup k výživným potravinám během fáze obnovy. Mohou být také zaslány do oblastí postižených přírodními katastrofami jako způsob, jak nabídnout pomoc.

Čerstvé ovoce a zelenina obsahují obrovské množství základních vitaminů a minerálů a části těchto živin se při procesu vymrazování neztrácejí. Mrazené sušené produkty mají také nízkou hodnotu kalorií. Mnoho zmrazených sušených verzí vašich oblíbených druhů ovoce a zeleniny má vysoký obsah vitamínu C, jako jsou papriky, které obsahují téměř 31 mg této živiny. Mrazené sušené ovoce a zelenina dodávají také zdravé množství vlákniny, beta-karotenu a draslíku.

Pohodlné

Dlouhotrvající

Nouzové jídlo

Výživný