Snídani jídla ke snížení cholesterolu

Pokud vám lékař doporučil, abyste začali jíst lépe a cvičit, abyste zlepšili hladinu cholesterolu v krvi, nejste sami. Více než 33 procent Američanů má vysokou hladinu LDL cholesterolu, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Zatímco řada snídaňových jídel je proslulá zvýšením hladiny cholesterolu v krvi, jako je slanina a vejce, několik může skutečně zlepšit vaše počty. Spuštění vašeho dne s jídlem snižujícím hladinu cholesterolu vám pomůže lépe si vybrat zbytek dne.

Ovesné vločky

Nejen, že ovesné vločky pomáhají zahřát na chladné zimní ráno, ale jeho beta glukan – typ rozpustné vlákniny – pomáhá zlepšit vaše cholesterolové čísla. Rozpustné vlákno v ovesné moučce zpomaluje trávení a chytá žlučové soli – které obsahují cholesterol – když se pohybuje po vašem gastrointestinálním traktu a odstraňuje je ve vašem odpadu, čímž pomáhá snížit vstřebávání cholesterolu a hladinu cholesterolu v krvi. Snažte se získat 5 až 10 gramů rozpustného vlákniny denně, 1/3 šálku suché ovesné vločky obsahuje 1,3 gramu.

Jablka

Jablka také obsahují rozpustné vlákno – 1,2 gramu ve středním jablku – ale ne stejný druh rozpustné vlákniny nalezené v ovesné vločce. Jablka obsahují pektin, rozpustné vlákno, které je odpovědné za snížení cholesterolu. Pektin v jablku pracuje stejným způsobem jako beta-glukan v ovesné vločce. Vystřihněte jablko a použijte ho jako sladidlo pro ovesné vločky, nebo ji jednoduše jíst z jádra, když se připravujete na práci. Pomeranče, jahody, hrozny a jiné citrusové plody také obsahují pektin.

Fortifikovaná pomerančová šťáva

Napijte sklenici pomerančové šťávy obohacené rostlinnými steroly a stanoly snižujícími hladinu cholesterolu. Tyto přirozeně se vyskytující látky mají velmi podobnou strukturu jako vlastní cholesterol ve vašem těle a soutěží s vaším cholesterolem pro vstřebání v trávicím traktu. Tato konkurence zabraňuje absorpci vašeho cholesterolu a pomáhá snížit vaše počty. Získání 2 gramů těchto rostlinných sterolů a stanols každý den může snížit hladinu cholesterolu o 10 procent, jak uvádí Harvardská škola veřejného zdraví.

Sójové mléko

Nahraďte kravské mléko sójovým mlékem, abyste snížili hladinu cholesterolu. Sójové mléko obsahuje množství látek, které mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu, včetně inhibitorů trypsinu, kyseliny fytové a saponinů. Trypsinové inhibitory a saponiny fungují jako rozpustná vláknina v jablkách a ovesné vločce, váží se na žlučové kyseliny ve vašem zažívacím traktu, brání je reabsorbci a eliminují je ve stolici. Můžete také zkusit tofu na snídani jako alternativu snižující hladinu cholesterolu cholesterolu s míchanými vejci.