Povolení k manželství a krevní testy

V první polovině devadesátých let mnoho lidí, kteří chtěli mít manželský průkaz, muselo nejdříve provést krevní test, v závislosti na tom, v jakém státě žili. Částečně to byl pokus vlády identifikovat osoby s pohlavními a jinými nemocemi, Aby ochránili své budoucí manžele před tím, než se nakazí nemocemi a infikují jejich nenarozené děti. Pokroky v lékařské péči a přesvědčivé důkazy proti požadavkům na krevní testy však nyní zrušují tento požadavek na manželství ve všech, kromě několika státech.

Prevalence

Od roku 2010 podle webových stránek Find Law pouze okres Columbia a tři státy vyžadují krevní testy: Mississippi, Montana a New York. Massachusetts zákonodárce zrušil jejich manželský zákon, který mandated krevní testy pro manželský průkaz v roce 2005, volat praxi zastaralé.

Účel

Premaritální vyšetření krve bylo zaměřeno na zjištění anemie srpkovitých buněk, Tay-Sachsovy choroby, syfilis a zarděnky, nemoci, které by mohly postihnout dospělé a ovlivnit nebo poškodit partnery nebo děti narozené v manželství. Během jednoho období Illinois testoval na AIDS, ale zákon požadující toto bylo zrušeno v roce 1989. Obecně se oba partneři testují ve státech, které stále mají tento požadavek ve svých zákonech. Nicméně vakcíny jsou nyní dostupné proti zarděnkám a syfilis může být vyléčena penicilinem a to z velké části vyvrací účel testu.

Výsledky

Zákony ve státech, které stále vyžadují krevní testy, se mohou lišit v závislosti na tom, co se stane, jestliže jeden z partnerů testuje pozitívní onemocnění, pro které se vyšetřuje. Nolo, internetová stránka nabízející bezplatné právní informace, říká, že některé státy vám mohou odmítnout manželský průkaz, zatímco jiné mohou povolit s odhalením této nemoci druhému manželovi.

Dějiny

Stejně jako většina států, Massachusetts poprvé začal vyžadovat krevní testy pro manželství během druhé světové války. Muži po celé Americe byli zařazováni do ozbrojených sil a byli nasazeni rychle, mnoho se vzalo předtím, než šli do boje. Dr. Alfred DeMaria, ředitel divize pro veřejné zdraví v Massachusetts v roce 2005, uvedl, že úředníci v oblasti zdraví chtějí zabránit mužům, kteří byli nakaženi, aby se připojili k válečnému úsilí. Ve 40. letech minulého století neexistovala spolehlivá léčba syfilisem. Po válce státy začaly opouštět praxi předmanželských krevních testů a do roku 2002 pouze 11 států stále požadovalo testy na sňatečnost podle Národního konference státních legislativ.

Termíny

Mississippi nejenže vyžaduje před zahájením sňatku krevní testy, ale ukládá datum vypršení platnosti. Musíte požádat o svolení do 30 dnů, nebo budete muset znovu otestovat krev.

New York nevyžaduje kdokoli jiný než afroameričtí a hispánští jedinci, aby provedli krevní testy, protože stát testuje pouze na srpkovité anémie. Tyto etnické skupiny jsou považovány za nejvíce pravděpodobné, že přenášejí srpkovitý znak, podle internetových stránek Find Law a National Heart, Lung, and Blood Institute. Mississippi testuje pouze syfilis. Zastavila testování rubeoly. Podle názoru organizace Nolo zbývající státy, které vyžadují krevní testy, se zříkají, jestliže budoucí manželé jsou starší než 50 let nebo jestliže jeden z nich je sterilní, pravděpodobně proto, že předávání infekční nemoci potomkům není v těchto manželství problémem.

Výjimky