Potřebujete pít džus hned při šťávě?

Pokud máte potíže s jablky a pomeranči, můžete naplnit denní doporučený příjem ovoce a zeleniny tím, že pijete 100 procent šťávy, doporučuje Ministerstvo zemědělství USA. Pokud džusíte své vlastní ovoce a zeleninu, dodržujte bezpečnostní pokyny, které pomáhají předcházet chorobám způsobeným jídlem. Jeden důležitý zdravotní protokol je konzumovat čerstvý džus ihned poté, co je vymačkaný.

Růst bakterií

Abyste zabránili kontaminaci, pijte čerstvě vymačkaný džus, jakmile je připraven. Připravte jen tolik šťávy, kolik máte v úmyslu okamžitě konzumovat – nepřipravujte další šťávu s úmyslem ji uložit do chladničky později. Podle Úřadu USA pro potraviny a léky může čerstvě vymačkaná šťáva rychle rozvíjet potenciálně škodlivé bakterie, pokud nebyla léčena. Většina šťávy nakupovaných v obchodě byla ošetřena procesem pasterizace k ničení bakterií. Protože čerstvě vymačkaná šťáva, kterou připravíte doma, není pasterizovaná, může se stát potenciálně nebezpečnými bakteriemi, pokud ji nepijete hned.

Symptomy onemocnění způsobené potravinami

Pijte šťávu, kterou uděláte doma okamžitě. Vyhněte se surovým džusům na tržištích nebo restauracích, pokud sedí na pultu nebo bufetu. Pokud pijete kontaminovanou šťávu, může se objevit příznaky jako zvracení, průjem a bolest žaludku. Navíc se může objevit horečka, bolesti hlavy a celkové bolesti těla. Příznaky onemocnění způsobených potravinami se mohou objevit již 20 minut nebo až šest týdnů po konzumaci kontaminované šťávy. Pokud se u Vás objeví některý z těchto příznaků, vyhledejte lékařskou pomoc.

Vyhněte se zbytku šťávy

Můžete se vyhnout pokušení šetřit zbytky šťávy tím, že pracujete, abyste zajistili, že připravíte jen tolik šťávy, kolik budete okamžitě vypít. Mějte na paměti, že jeden prostřední pomerančový pomer vynese asi 1/4 šálku pomerančového džusu, jeden středně těžký grapefruit vynese přibližně 2/3 šálku grapefruitové šťávy, 1 kg mrkve vynese asi 1 šálek mrkvové šťávy. Pokud se ocitnete s příliš velkým množstvím džusu a nemůžete ho najít, abyste ho odhodili, vložte přebytečné množství do zásobníků na kostky ledu a uložte je později. Džusové kostky mohou být přidány do vody pro rychlý spritzer.

Úvahy

Většina šťáv prodávaných v supermarketech byla pasterizována za účelem eliminace bakterií. Veškeré předem zabalené šťávy prodávané v supermarketech vyžadují FDA, aby nesly varovný štítek, pokud nebyly pasterizovány. Mějte však na paměti, že FDA nevyžaduje varovné štítky na čerstvě vymačkané šťávy, které se prodávají v jednotlivých porcích. To znamená, že sklenice čerstvě vymačkaného pomerančového džusu zakoupeného na farmářském trhu nebo sklenice čerstvého jablečného moštu zakoupeného v jablečném sadu nemusí být pasterizovaná a nemusí naznačovat, že nebyla pasterizována.