Okurky pro dnu

Dna se vyskytuje, když máte v krvi příliš mnoho kyseliny močové, což má za následek vznik bolestivých krystalů kyseliny močové v kloubech. Kyselina močová pochází z rozpadu látek nazývaných puriny, které se vyskytují v mnoha potravinách. Proto je část léčby dny po nízkopurinové stravě a pití velkého množství vody. Vzhledem k tomu, že okurky mají nízký obsah purinů a vysokou hladinu ve vodě, mohou potenciálně hrát důležitou roli v boji s dnou.

Okurky a puriny

Okurky jsou velmi málo v purine, obsahující pouze 7,3 miligramu purinů na každých 100 gramů zeleniny. Pro srovnání, vysoce purinová jídla obsahují více než 200 miligramů purinů na každých 100 gramů, například 411 miligramů purinů ve 100 gramech ančoviček. Výsledkem je, že okurky jsou ideální pro nízkopurinovou dietu, která chrání dny.

Obsah vody

Voda pomáhá propláchnout kyselinu močovou z těla. Výsledkem je, že pití velkého množství vody zabraňuje tvorbě kyseliny močové, která vytváří příznaky dna. Voda představuje více než 95% své hmotnosti, takže okurky mohou výrazně zvýšit váš denní příjem vody.