Může jíst příliš mnoho cukru ovlivnit vaše mateřské mléko?

Je dobře známo, že kojení je vynikajícím způsobem kojenců. Společnosti, které vyrábějí kojeneckou výživu, se pokoušely napodobit složení lidského mateřského mléka, ale neexistuje žádná náhrada. Americká dietary association doporučuje, aby matky dojčily výhradně po dobu šesti měsíců as doplňkovými potravinami po dobu 12 měsíců. Jedním z největších aktiv mateřského mléka je, že je navržen tak, aby dokonale splňoval potřeby dítěte, bez ohledu na stravu matky.

Složení lidského mléka

Každý mililitr lidského mléka poskytuje přibližně 0,65 kalorií, i když se mění v závislosti na obsahu tuku v mléce. Padesát procent všech kalorií v mateřském mléce pochází z tuku. Obsah tuku je nejnižší na začátku krmení a postupně se zvyšuje, když krmení pokračuje. Obsah bílkovin v mateřském mléku je obecně nižší než u komerčních kojeneckých výživ. Většina sacharidů v mateřském mléce je laktóza, běžně označovaná jako “mléčný cukr”. Vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupných formách a imunoglobuliny jsou další důležité složky lidského mléka.

Ztráta mateřského mléka a složení mateřského mléka

Zatímco dobrá výživa je pro kojící matku velmi důležitá, složení mateřského mléka zůstává relativně stabilní bez ohledu na stravu matky. Nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje produkci mateřského mléka, jsou požadavky dítěte. Pokud žena není vážně podvyživená, dokonce i žena, která ve stravě postrádá kalorie a bílkoviny, může produkovat mléko, které splní všechny nutriční potřeby svého dítěte.

Tuk, sacharidy a bílkoviny

Typy tuků, které konzumuje matka, ovlivňují druhy tuku, které se v mléce vyskytují. Pokud budete jíst většinou nasycené tuky, vyšší procento tuků v mléku bude nasyceno. Celkový obsah tuku spolu s obsahem sacharidů a bílkovin však není ovlivněn mateřskou stravou. Jíst hodně cukru ve vaší stravě nezmění složení vašeho mateřského mléka.

Výživa matek

Kojení je zcela přírodní a zdravý proces, ale je velmi náročné na vaše tělo. Potřebujete další kalorie, vitamíny a minerály při kojení dítěte. Přestože vaše dítě dostane živiny, které potřebuje, je pro vás důležité, abyste dostali dostatečnou výživu pro sebe. Jíst hodně prázdných kalorií z cukru a občerstvení, místo více výživných potravin by vás mohlo zabránit v získávání důležitých živin, které vaše tělo potřebuje. Naplňte ovoce, zeleninu, celozrnná masa, chudé maso a luštěniny, ořechy a mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, abyste získali výživu, kterou vaše tělo potřebuje.