Může borage olej pomoci akné?

Odhaduje se, že mezi 40 a 50 miliony Američanů má akné, podle americké akademie dermatologie. Akné nevyžaduje vždy lékařský zákrok a může být často vyřešeno pečlivou péčí o pleť. Přírodní léky, jako je olej z boráku, tvrdí, že pomáhají léčit akné, nicméně není dostatek důkazů prokazující, že olej z boráku je bezpečný nebo účinný při léčbě akné. Poraďte se s lékařem dříve, než použijete olej z boráku k léčbě akné.

Symptomy

Akné se obvykle objevuje jako malé hrboly nebo pupínky na kůži. To je způsobeno, když se póry zablokují přebytečným olejem a nečistotami. Některé akné je těžké a může být také velmi bolestivé. Akné se nejčastěji vyskytuje na obličeji, na hrudi a na zádech, ale může se objevit kdekoli na těle.

Borage Oil

Olej z boráku pochází ze semen bračatky nebo Borago officinalis. Olej z boráku je také známý jako včelí chléb, včelí rostlina, olej z borákových semen, olej z jazyka a starý olej. Podle studie Cancer Center Memorial Sloan-Kettering studie o vlivu borákových olejů na určité kožní stavy, jako je atopický ekzém a dětská seboroická dermatitida, byly nepřesvědčivé.

Použití

Olej z borákových semen obsahuje vysoký obsah esenciálních mastných kyselin známých jako kyselina gama-linolenová nebo GLA, které snižují zánět. Jako takový byl údajně použitý olej z boráku k léčbě artritidy, kongesce na hrudi a infantilní seboroické dermatitidy. Bylinní lékaři mohou naznačovat, že mohou být použity lokálně nebo užívány interně. Lokálně používaný olej z boráku může pomoci chránit kůži a udržovat vlhkost, pomáhá zlepšit celkové zdraví pokožky a má protizánětlivý účinek na pokožku. Nicméně, neexistují žádné důvěryhodné zprávy o tom, že se používá k úspěšnému léčbě akné.

Upozornění

Olej z boráku může mít negativní účinky na játra a neměl by být užíván během těhotenství. Může také interagovat s jinými léky. Poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat olej z boráku.

Vedlejší efekty

Olej z boráku může způsobit předčasné porod těhotným ženám. Může také způsobit nevolnost, bolesti hlavy, poruchy trávení, nadýmání nebo zácpa. Ukázalo se, že kyselina gama-linolová snižuje prahovou hodnotu záchvatu podle MSKCC.