Mohou těhotné ženy pít zázvorový čaj?

V těhotenství většina žen pravidelně prožívá nevolnost a zvracení. Bylinné přípravky, jako je zázvorový čaj, vám mohou pomoci zmírnit symptomy ranní nemoci, ačkoli důkazy o tom, že pracují, jsou “omezené a ne konzistentní”, podle recenze studií zázvorů z roku 2010 publikovaných v “Cochrane Database of Systematic Reviews”. Měli byste se poradit se svým lékařem, než začnete užívat rostlinné přípravky pro léčebné účely.

Podzemní stonka zázvoru je užitečná jak jako lék, tak jako koření. Zázvor můžete použít jako prášek, olej, džus nebo v čerstvé formě. Po mnoho let lidé používali tuto bylinu k léčbě onemocnění jako je průjem, kolika, ranní nemoci, rozrušený žaludek, plyn a nevolnost. Zázvor vám může také pomoci ulehčit bolesti z bolesti svalů, bronchitidy, kašel, menstruačních křečích, hrudníku a zádech a infekcí horních cest dýchacích. Navíc někteří lidé stlačují bylinu a používají čerstvé šťávy na popáleniny. Jedna z příznivých chemických složek se používá při výrobě antacidových, laxativních a protidrogových léků.

Asi 50 procent až 90 procent těhotných žen zažívá nevolnost a zvracení v prvním trimestru těhotenství, podle článku z roku 2007 v “Mezinárodním věstníku potravinářských vlastností”, ačkoli vědci nedokázali její příčinu. Nevolnost a zvracení těhotenství (NVP) může snížit nebo zvýšit příjem potravy. Dále může ovlivnit vaši chuť k jídlu a výběr jídla, což ohrožuje kvalitu vaší stravy. Většina zemí v současnosti nemá licenci na léčbu NVP. Dvě alternativní a doplňkové terapie pro NVP jsou zázvor a vitamín B-6.

Kanadská studie propagovaná programem Motherisk v Torontu ukázala, že více než 50 procent těhotných žen užívá buď zázvorové tablety nebo čaj, podle článku “International Journal of Food Properties”. Další studie prokázaly, že mezi 6% a 12% těhotných žen užívají zázvorové bylinné přípravky k léčbě NVP. V těchto studiích zaznamenaly ženy, které používaly zázvor, významný pokles NVP. Je zajímavé, že výzkumníci také pozorovali snížení rizika ztráty těhotenství u žen, které používaly zázvor.

Výzkumníci spojili zázračnou účinnost při léčbě NVP na schopnost buď zabránit nebo pomoci vyloučit plyn. Ginger využívá žaludeční účinky ke zvýšení rytmického průchodu jídla trávicího traktu, nazývaného peristaltika. Na rozdíl od léků, zázvor nekoná na centrální nervový systém. Místo toho působí pouze na trávicí trakt a zabraňuje tak komplikacím spojeným se stimulací nervového systému. Chemické sloučeniny, nazývané [6] -gingerol a [6] -sgagaol, mají za to, že zázvoru mají své anti-nauzea vlastnosti.

Podle lékařského střediska University of Maryland je velmi nepravděpodobné, že zažíváte jakýkoli vedlejší účinek z používání zázvoru. Ale vysoká dávka vás může dráždit v ústech a způsobit mírný zánět pálení žáhy. Centrum varuje, že těhotné ženy nesmí užívat více než 1 gram zázvoru denně a vždy by se měly o tom nejprve poradit s lékařem. Navíc, pokud máte žlučové kameny nebo jste byl naplánován na operaci, informujte svého lékaře dříve, než začnete užívat zázvorový čaj.

O Gingerovi

Nevolnost a zvracení

Vědecké důkazy

Režim akce

Opatření