Mohou děti předávkovat vitamín C?

Od čerstvých jahod až po pomerančový džus a víno s různými ovocemi získávají děti vitamín C z mnoha zdrojů. Antioxidant známý pro zkrácení doby trvání běžného nachlazení, vitamín C pomáhá při růstu a udržování tělních tkání. Děti potřebují jíst potraviny naplněné vitaminem C, protože tělo samo o sobě nedělá vitamín. Díky příběhům o pirátech, kteří neměli přístup na ovoce a zeleninu na moři, je kurva dobře známým nežádoucím účinkem toho, co se stane, když je ve stravě příliš málo vitaminu C, ale málo lidí zná dopady přílišného množství vitamínu C.

I když je to velmi nepravděpodobné, může dítě dostat předávkování vitamínem C, pokud užívá “megadózu” vitamínového doplňku, který výrazně překračuje přípustnou horní úroveň příjmu pro svůj věk. Předávkování může způsobit příznaky onemocnění, ale není toxické a nevyžaduje nouzovou péči. Ve většině případů se nemusíte starat o předávkování vitamínu C, protože tělo neukládá vitamin. Dokonce i když vaše dítě dostane vysokou dávku vitamínu C prostřednictvím jídla a šťávy a užívá si přísun vitaminu C, pravděpodobně vyplácí extra vitamin C, když močí.

Výbor pro výživu a výživu v Ústavu lékařství stanoví doporučení pro vitaminy a minerály. U vitamínu C děti od 0 do 6 měsíců potřebují 40 miligramů denně, zatímco děti od 7 do 12 měsíců potřebují 50 miligramů denně. Děti ve věku 1 až 3 roky potřebují 15 miligramů denně, osoby ve věku 4 až 8 let potřebují 25 miligramů denně a děti ve věku od 9 do 13 let potřebují 45 miligramů denně. Ve věku od 14 do 18 let by dívky měly každý den užívat 65 miligramů a chlapci by měli denně konzumovat 75 miligramů denně.

Pokud lékař nedoporučuje dávkování vitaminu C v boji proti korupci po závažném nedostatku vitaminu C, zdravé dítě by nemělo překročit přípustné horní dávky jeho věku. UL je 400 miligramů denně pro děti ve věku 1 až 3 roky a 650 miligramů denně pro děti ve věku 4 až 8 let. U dětí ve věku od 9 do 13 let se UL skočí na 1200 miligramů denně. UL je 1,000 miligramů denně u všech dospívajících ve věku od 14 do 18 let. Americká rada pro výživu a výživu lékařského ústavu nenastavila přijatelné horní dávky pro kojence, protože by měla dostat veškerý vitamin C prostřednictvím mateřského mléka, jídlo.

Předávkování vitamínem C může způsobit komplikace, které z větší části mohou způsobit, že vaše dítě se necítí dobře a nepohodlně, ale nebude mu vážně poškozeno. Předávkování nežádoucí účinky zahrnují nevolnost, zvracení, průjem, pálení žáhy, břišní křeče, bolesti hlavy a nespavost. Předávání vitaminu C může rovněž zvýšit riziko vzniku ledvinových kamenů. Vaše dítě má větší pravděpodobnost, že bude mít nedostatek vitaminu C, než by konzumovalo příliš mnoho, s vedlejšími účinky včetně oslabeného imunitního systému, pomalého hojení ran, snadných otlaků, suché kůže a vlasů, krvácení z nosu a krvácení a zanícení dásní.

Předávkování je možné, ale nepravděpodobné

Doporučené dávkování podle věku

Přijatelné horní úrovně nasávání

Vitamin C komplikace