Coq10 a palpitace srdce

Palpitace srdce může být benigní nebo může být varovným signálem nebo příznakem vážné základní nemoci. V závislosti na příčině palpitace srdce může CoQ10 pomoci, ale abyste byli v bezpečí, ujistěte se, že nejprve promluvte se svým lékařem. CoQ10 nemusí být vhodné pro vaši konkrétní situaci a mohou se objevit nežádoucí vedlejší účinky.

Srdcové palpitace způsobuje

Palpitace srdce je obecný termín, který popisuje pocity, že váš puls je závodní, bolestný, přeskakuje beaty a tyto pocity mohou nastat v hrudníku nebo krku. Prvním krokem léčby je určení základní příčiny. To může zahrnovat úzkost, stres, vedlejší účinek léku, srdeční choroby, onemocnění štítné žlázy, kouření, kofein a mnoho dalších stavů, říká MedlinePlus. Jakmile znáte základní příčinu, vy a váš lékař zjistíte, zda může CoQ10 pomoci.

Srdeční onemocnění a palpitace

Pokud jsou vaše palpitace v srdci doprovázeny závratě, zmateností, lehkostí, potížím s dýcháním nebo mdloby, můžete mít vážné srdeční onemocnění. Pokud se vyskytne problém se srdečním svalstvem nebo s jedním z jeho ventilů, vaše srdce nemusí být schopno udržet normální rytmus, uvádí Cleveland Clinic. Stávající onemocnění srdce, jako je vysoký krevní tlak nebo srdeční selhání, může také přispět k palpitace. Váš lékař může provést testy, aby určil, zda existuje srdeční onemocnění, což může vyžadovat lékařskou léčbu spolu s užíváním CoQ10.

Výhody CoQ10

CoQ10 nebo koenzym Q10 je látka, kterou vaše buňky přirozeně vytvářejí. Pomáhá tělu produkovat energii, podílí se na tvorbě bílkovin, musí být přítomna, aby se vaše svaly dobře dotýkaly a měly antioxidační vlastnosti. Zatímco je zapotřebí dalšího výzkumu, užívání přípravku CoQ10 může pomoci snížit riziko některých onemocnění srdce, které mohou přispět k palpitacemi, konstatuje lékařské centrum University of Maryland. To zahrnuje vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu a cukrovku, která může poškodit krevní cévy. CoQ10 je prospěšné díky svým antioxidačním vlastnostem, které mohou zabránit poškození stěn cév a skutečnost, že inhibuje krevní srážlivost. Obecným cílem je užít přibližně 30 až 200 mg denně, ale lékař může doporučit správné dávkování.

Bezpečnost

CoQ10 je obecně považován za bezpečný a nežádoucí účinky jsou vzácné. Může se však vyskytnout nevolnost, zvracení, pálení žáhy, průjem, ztráta chuti k jídlu, svědění, vyrážka, nespavost, bolest hlavy, závratě, svědění, podrážděnost, zvýšená světelná citlivost očí, únava nebo příznaky podobné chřipce podle MayoClinic .com. CoQ10 může snížit hladinu cukru v krvi a zvýšit riziko krvácení, a proto by měl být používán pouze pod lékařským dohledem. CoQ10 může také interagovat s jinými bylinnými léky, přípravek na předpis nebo léky na předpis, které užíváte.