Antibakteriální vs. pravidelné ruční mýdlo

Mytí rukou je důležité, aby se zabránilo onemocnění. Mnozí spotřebitelé nakupují antibakteriální mýdla, kteří si myslí, že tyto výrobky budou účinnější než běžné mýdlo. To však nemusí být nutně případ, podle studie z roku 2007 provedené na univerzitě Michiganské školy veřejného zdraví v Ann Arbor epidemiologistou Allison Aiello, která srovnává antibakteriální mýdla s pravidelným mýdlem. Existují potenciální nevýhody týkající se používání antibakteriálního mýdla, proto je třeba zvážit před použitím těchto mýdel.

Dějiny

Od roku 2010 se antibakteriální složka triclosan používá již 30 let v produktech od mýdel a zubních pastí až po řezací desky a ponožky. Nicméně US Food and Drug Administration nebo FDA plánuje přezkoumat jeho použití v roce 2010, protože existují obavy, že by mohla podpořit bakterie rezistentní na drogy a že by mohla poškodit divokou zvěř po vyplavení kanalizace podle článku z roku 2010 Jill U. Adams publikoval v Los Angeles Times.

Funkce

Populární antibakteriální mýdla pro použití v domácnostech obsahují libovolný počet účinných látek. Ačkoli je triclosan běžný, některé z těchto mýdel obsahují alkohol, benzalkoniumchlorid, chlorhexidin glukonát nebo parachlorometaxylenol nebo PCMX jako antibakteriální látky, podle FDA. Tyto ingredience jsou určeny k zabíjení bakterií na vašich rukou. Pravidelné mýdla se zbavují škodlivých bakterií a nečistot fyzickým procesem mytí rukou bez přidání antibakteriálních složek. Bakterie se vymývají z rukou a jdou dolů do kanalizace.

Teorie / spekulace

Recenze agentury FDA za rok 2005 o tom, zda antibakteriální mýdla jsou lepší než běžné mýdla, dospěla k závěru, že žádná ze studií nevykázala přínos pro použití antibakteriálních mýdel. Neexistuje žádný důkaz, že mytí těmito mýdly snižuje infekce nebo přenosy onemocnění nad mytím pravidelnými mýdly. Teorie o tom, proč tomu tak je, zahrnují skutečnost, že mnoho běžných onemocnění je virové a proto není ovlivněno antibakteriálními přísadami. Další teorie spočívá v tom, že množství antibakteriálních složek v produktech pro domácí použití je mnohem nižší než u těch, které byly vyrobeny pro použití v nemocnicích, uvádí Los Angeles Times.

Úvahy

Triclosan může vstoupit do těla skrze kůži, podle časopisu Los Angeles Times, což se týká toho, že studie na zvířatech ukázaly, že tato chemická látka působí jako endokrinní disruptor. To je také důvod, proč FDA přezkoumává bezpečnost triklosanu v roce 2010, i když nebyly provedeny žádné studie, které by prokázaly nepříznivé účinky na zdraví u lidí.

Expertní přehled

Mnoho odborníků přiznává, že antibakteriální mýdla ve skutečnosti nezbavují více bakterií než pravidelné mýdlo, podle článku Maggie Foxe, který publikovala agentura Reuters v roce 2010. Vzhledem k riziku zvyšování rezistentních bakterií je lepší, je-li použití omezeno na nemocniční prostředí, a nikoliv Běžně užívaná spotřebiteli, podle Dr. David Pegues, ředitele programu infekčních onemocnění UCLA.