Jsou pšenice taco skořápky pro vás lepší než kukuřice?

Při hledání zdravější stravy pravděpodobně vyloučíte bílou mouku ze seznamu položek go-to. To snižuje vaše taco skořápkové volby až do kukuřice nebo celé pšenice. Nicméně, otázka, jaký typ shellu je lepší pro vaše taco může být těžší odpovědět, než byste si mysleli. Na cestě za nejzdravější taco, budete chtít vzít v úvahu několik faktorů, pak vyberte shell, který je pro vás to pravé.

Celá zrna

S tolika druhy tortilly a taco skořápky na trhu, prvním faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru “zdravé”, je, zda je skořápka vyrobena z celých zrn. Podle Rady pro celá zrna, výběr celého rafinovaného zrna snižuje riziko vzniku cukrovky typu 2, mrtvice a srdečních onemocnění, stejně jako pomáhá udržovat zdravou váhu. Obaly z kukuřičných a pšeničných tortilly mohou obsahovat tyto důležité nutriční prvky, ale určitě zkontrolujte seznam složek pro slova “celozrnná”, “celá zrna” nebo “celá kukuřičná mouka.

Trans tuky

Taco skořápky si běžnou tortillu, sklopte ji na polovinu a buď pečte nebo smažte, aby to bylo křupavé. Zatímco to může dělat vaše taco více zábavy k jídlu, to může také přidat nežádoucí trans tuky do vaší stravy. Trans tuk se vyrábí přidáním vodíku do rostlinného oleje, což negativně ovlivňuje váš cholesterol a zvyšuje riziko srdečního onemocnění při pravidelném konzumu. Opět celá pšenice a kukuřičné taco mušle mohou obsahovat jak trans tuky. Podívejte se na termín “částečně hydrogenovaná” na etiketách potravin, abyste tuto složku odstranili z plánování jídla.

Geneticky modifikované potraviny

Při zvážení všech faktorů ovlivňujících vaše zdraví ovlivňují potraviny, můžete zvážit, zda je potravina geneticky modifikována. To znamená, že jídlo bylo navrženo nebo změněno v laboratoři, obvykle rostlo větší nebo bylo méně postiženo hmyzem. Existují obavy, že zavedení nových genů do našich potravin může způsobit nové alergické reakce. Další studie jsou potřebné k pochopení všech škodlivých účinků geneticky modifikovaných potravin na člověka. Pokud by se toto riziko týkalo vás, celá pšenice by byla bezpečnější volbou než častěji upravená kukuřice.

Ostatní faktory

Pokud doufáte, že vytvoříte nejkvalitnější taco, které je stále chutné a plné, zvažte přepnutí z tvrdé taco skořápky na tortillu. Zda pečené nebo smažené, obyčejná tortilla má obvykle méně gramů tuku a kalorií. Vyberte typ s nejvyšším obsahem vlákniny pro lepší trávení zdraví. Také, když si vyberete náplně pro své taco, vybírejte štíhlé kusy masa a oblečte je s salsou, salátem, cibulí a rajčaty. Přeskočte zakysanou smetanou, plnotučný sýr a guacamol s obsahem kalorií. Sledujte také velikosti porcí. Tortilly a skořápky se vyznačují velkou velikostí, takže si vyberte nejmenší a naplňte ji moudře.