Příznaky nevyváženosti krevního cukru

Příliš vysoká nebo nízká hladina cukru v krvi nebo glukózy v krvi může vést k různým příznakům a zdravotním problémům. To může zahrnovat mírné příznaky, pokud vaše úrovně jsou vypnuty jen malé množství příležitostně. Můžete také vyvinout chronické onemocnění, pokud jsou vaše úrovně pravidelně vypnuty. Naučte se rozpoznávat příznaky nerovnováhy hladiny cukru v krvi vám může pomoci vyhnout se závažným příznakům a zvládnout jakékoli zdravotní stavy spojené s krevním cukrem, které můžete mít.

Porozumění krevní cukr

Pochopte glukózu. Glukóza je cukr, který je přirozeně produkován tělem a pochází z potravin, které jíme. To cirkuluje v krvi, aby se dostalo do buněk, protože je hlavním zdrojem energie pro tělo. Aby tělo správně fungovalo, musíte mít v krvi správné množství glukózy nebo cukru. Pokud zaznamenáte některý z níže uvedených příznaků, může váš lékař provést testy, aby zjistil, jaké hladiny cukru v krvi jsou.

Zjistěte, jaké jsou normální úrovně. Normální hladina cukru v krvi se může mírně lišit. Podle Národních ústavů zdraví je považováno za normální až 100 miligramů na deciliter krve (mg / dL). Pokud je vaše hladina mezi 100 a 126 mg / dl, pak Vám diagnostikujeme prediabetes. Diabetes je obvykle diagnostikován, jestliže vaše hladina glukózy v krvi nebo hladina cukru je vyšší než 126 mg / dL.

Rozpoznat mírné příznaky. Pokud máte menší nerovnováhu, k níž dochází pravidelně kvůli konzumaci příliš velkého cukru nebo přeskakování jídla, pak existují některé obecné příznaky, které se mohou projevit. Patří sem bolesti hlavy, podrážděnost, závratě, pocit neklidu, nedostatek energie a soustředění potíží. Ve většině případů se mírné příznaky vyřeší časem nebo jíst vyvážené jídlo. V těchto případech může jíst menší jídla po celý den a vyhýbat se přeskakování jídel může pomoci. Ujistěte se, že vaše jídlo je vyvážené a obsahuje dostatek ovoce a zeleniny.

Porozumění hyperglykémii. Hyperglykémie je termín používaný v případech, kdy je hladina cukru v krvi příliš vysoká. K tomu může dojít tehdy, když tělo není schopno produkovat inzulin nebo je nemůže správně používat. Inzulín přemění cukr, škroby a jiná jídla na energii potřebnou pro každodenní život. Bez dostatečného množství inzulinu může být hladina cukru v krvi nebo glukózy příliš vysoká a způsobit stav nazývaný diabetes. Cukrovka může vést k vážným zdravotním problémům, jako je poškození nádob, které dodávají krev vašim orgánům, onemocnění ledvin, problémy se zrakem a nervové problémy. Mezi časté příznaky hyperglykémie patří mírné příznaky uvedené výše a časté močení, nadměrná žízeň, únava, rozmazané vidění a nevysvětlená ztráta hmotnosti.

Porozumění hypoglykemii. Hypoglykemie znamená, že hladina cukru v krvi je abnormálně nízká. Vyskytuje se, když vaše slinivka vytváří více inzulínu než tělo potřebuje zvládnout množství glukózy v krvi. To může také být výsledkem konzumace příliš mnoho cukru, alkoholu, kofeinu a tabáku. Mezi běžné příznaky patří únava, nespavost, změny nálady, pocit slabosti, slabost nebo závratě, nepravidelné srdeční rytmy, chuťové sladkosti, bolesti hlavy a deprese.