Můžete předejít žaludeční chřipce s vitaminem c?

Pokud si myslíte, že užívání vitamínu C může pomoci předejít vzniku žaludeční chřipky, mýlíte se. Zatímco vitamín C obsahuje antioxidační vlastnosti, které mohou napomoci posílení imunitního systému, jediným způsobem, jak zabránit žaludeční chřipce, je vyhnout se získávání viru, který způsobuje. Žaludeční chřipka se šíří z kontaktu člověka s člověkem nebo prostřednictvím infikované vody nebo potravy. Nejúčinnějším způsobem, jak zabránit rozvoji žaludeční chřipky, je umývat ruce často, důkladně vařit jídlo a vyhnout se lidem, kteří vypadají, že jsou nemocní, podle University of Maryland Medical Center.

Střevní chřipka

Žaludeční chřipka, nazývaná také virovou gastroenteritidou, je zavádějící termín. Chřipka žaludku není příbuzná viru chřipky, který způsobuje chřipku, podle MayoClinic.com. Žaludeční chřipka je infekce zažívacího systému, která způsobuje zvracení, průjem, křeče, nevolnost a žaludeční potíže. Žaludeční chřipka se vyvine, když do vašeho zažívacího systému vstoupí infekční organismus, jako je astrovirus, norovirus nebo rotavirus, což způsobuje zánět a otok v celém gastrointestinálním traktu. Tento stav obvykle způsobuje těžký průjem, který může vést k dehydrataci.

Prevence

Podle Centra pro kontrolu nemocí nebo CDC je nejúčinnějším způsobem, jak snížit riziko výskytu infekce virem žaludku, časté mytí rukou, vyhýbat se potravinám a nápojům, které se nezdá být vhodné pro požití a dezinfekci tvrdých povrchů, které Jsou obyčejně dotčeny, jako jsou klice a pracovní desky. Zůstávejte na doporučených očkováních může také zabránit uzavření určitých virů, které způsobují žaludeční chřipku. Máte-li žaludeční chřipku, vyvarujte se veřejným místům a pohybujte se kolem lidí.

Vitamín C

Vitamin C je běžný doplněk vitamínů, který se používá pro antioxidační vlastnosti. Antioxidanty pomáhají odstranit volné radikály z krevního řečiště. Volné radikály jsou deformované buňky, které podle MedlinePlus mohou vést k onemocnění, rakovině, srdečním chorobám a artritidě. Vitamin C je tradiční lék na léčbu a prevenci nachlazení, ale MedlinePlus uvádí, že vitamín C neznižuje riziko výskytu žaludeční chřipky. Před použitím jakéhokoli doplňku stravy se poraďte se svým lékařem o rizicích a přínosech.

Zvažování

Pokud máte žaludeční chřipku a užíváte velké dávky vitamínu C, můžete prodloužit nebo zhoršit průjem. Vitamín C je rozpustný ve vodě, což znamená, že bez ohledu na to, co vaše tělo nepotřebuje, bude vyloučeno z těla. Uvolněné stolice jsou častým nežádoucím účinkem užívání příliš mnoho vitaminu C.