Temné a nafouklé pod očima mužů

Pokud máte pod očima temné a nafouknuté oholení, máte to, co se běžně nazývá “tašky” pod očima. Tyto sáčky postihují jak muže, tak ženy, a léčba je pro obě osoby stejná. Od domácích léků až po chirurgické výtahy je k dispozici mnoho ošetření, které obnovují pokožku pod očima.

Stárnutí

Líbí se mi nebo ne, tmavé a nafouknuté oko pod očima je obvykle způsobeno stárnutím. Když stárnete, tkáně kolem vašich očí oslabují, což způsobuje, že se pokožka zahubí. Tuk se potopí do dolních víček, což způsobuje vztekavý vzhled. Můžete také mít tekutinu v prostoru pod vašima očima, což přispívá k otoku.

Alergie

Alergie může způsobit tmavé kruhy a otoky pod očima. Váš lékař může provést alergickou kožní test, abyste zjistili příčinu alergií. Nejčastějšími alergiemi jsou pyl, plísně, zvířecí srst a prach, říká FamilyDoctor.org. Pokud alergie způsobují vaky pod očima, užívejte antihistaminika, dekongestanty nebo nosní spreje, které jim pomáhají zmírnit. Pokud se nemůžete vyhnout tomu, že jste alergičtí, může lékař předepisovat alergické záchvaty.

Domácí ošetření

U vaků pod očima, které nejsou způsobeny alergeny, mohou pomoci domácí léky. Kolik spánku dostanete může ovlivnit vaše oči. Zaměřte se na sedm až osm hodin spánku v noci a spíte s hlavou opřenou, aby se zabránilo usazování tekutin kolem vašich očí. Přidejte další polštář nebo zvedněte hlavu postele, pokud můžete. Malá studená voda nebo studený kompresní přípravek, který je aplikován mírným tlakem ráno, může uvolnit oduševnění pod očima.

Lékařské ošetření

Lékařská léčba může poskytnout výsledky, že domácí prostředky nemohou odpovídat. Dermatolog může podstoupit laserový resurfacing nebo chemickou kůru, aby utáhl pokožku a snížil otoky a změnu barvy. Víčka očních víček, nazývaná blefaroplastika, může opravit propadlé víčka. Blefaroplastika nemůže vyloučit tmavé kruhy nebo vrásky, nicméně zaznamenává Medline Plus.

Upozornění

Vzácně jsou vaky pod očima signalizovány vážnějším stavem. Pokud máte pod očima těžké a dlouhodobé otoky, oblast se stává červená, svědí nebo bolestivá nebo jakákoli jiná část těla se začne bobtnat, navštívte lékaře, protože tašky mohou být příznaky potíží s ledvinami, problémy s štítnou žlázou Nebo infekce.