Různé druhy náplně pro palačinky

Navzdory své pochoutce jsou palačinky snadnou základnou pro obrovskou škálu rodinných a firemních pokrmů. Z pohankového poháru, klasického ruského doprovodu k kaviáru, čokoládových krepů plněných těstovinovým krémem a čerstvým ovocem, se křepy vejdou do téměř každého jídla. Zvažte palačinky na připravované obědové večeři, na vydatnou příležitostnou večeři nebo na další párty. Široce rozmanité náplně mají několik společných prvků, které z nich činí oba snadné a chutné.

Hors d’Oeuvre

U koktejlů nebo večírků se drobné palačinky mohou skládat do čtvrti, převalovat se kolem náplně, pak je nechat celé nebo nakrájené na plátky, nebo se rozložit s náplní, skládat a nakrájet na klíny jako dort. Smíchejte smetanový sýr nebo jiné čerstvé sýry s bylinkami, nakrájeným uzeným lososem, strouhanou zeleninou nebo ostrým sýrem na roztíratelnou náplň, která se snadno zpracovává jako prsty. Vytvářejte mini-zábaly tím, že šíříte palačinky s kořeněnou hořčicí nebo rozmačkáte, pak vrstváte tenké plátky uzeného masa a sýrů. Pro snadnější manipulaci je nakrájíme na poloviny nebo čtvrtiny.

První kurzy

Prvotřídní palačinky potřebují malou talířku a salátovou vidličku a mohou být svinuté nebo složené. K náplni jako krevetový salát, studená pražená zelenina nebo plátky jablek a cibule s čerstvým rozmarýnem nebo tymiánem, přidejte kousek omáčky, jako je domácí aioli, herbidová nebo kari majonéza nebo snížení balsamic octa. Tento předkrm určuje tón vašeho jídla a připravuje patra pro hlavní chod. Naplněné suroviny jsou předvařené a nakrájené na kousky s velikostí kousnutí, zatímco omáčka zdůrazňuje, ale nepřebírá nádobí.

Hlavní pokrývače

Ať už máte chuť na kuřecí divan, hovězí madeira, moo shu vepřové maso nebo Coquilles St. Jacques, krepy jsou skvělý základ pro maso a mořské plody všeho druhu. Pro vegetariánské krepy vyzkoušejte ratatouille nebo latinskou černou fazolovou náplň. Můžete upravit libovolný oblíbený recept s následujícími podmínkami. Maso a zelenina musí být v malých rozměrech, aby se zabránilo špinavému řezání. Měli by být dokonce plně vareni před tím, než půjdou do krepů. Naplněné palačinky přecházejí do trouby pouze na ohřívání a během delšího pečení se rozpadnou. Výplně by měly být vlhké, ale neměly by být vlhké, aby se zabránilo namáčení krepového tvaru, a tělo má omáčku. Například kuchařský rozkládací recept si nakrájejte kuře a brokolici na malé kousky a promíchejte je společně s dostatečnou omáčkou, aby se směs držala dohromady. Zbývající omáčka a obložení jako strouhaný sýr lze před ohříváním trouby položit přes pancečky.

Dezertní krepy

Vycházejíc ze základny klasických krepů Suzette, nápady na dezertní krep se rozbíhají vzrušujícími směry. Recepty na dezerty často zahrnují změny základního krepu, přidání kakaa, aromatických extraktů jako je citrón nebo rum, dezertní koření jako skořice a muškátový oříšek nebo strouhané nebo mleté ​​ořechy namísto části mouky. Smetanový krém, čokoládová nebo ovocná pěna a šlehačka jsou často používány načechrané náplně. Recepty na ovoce se skládají ze skořicově vonících, čedarově zbarvených ingrediencí jablečného koláče až po jablečné černice. Křepy naplněné čerstvými nebo rybími segmenty sezónního ovoce potřebují jen šlehání šlehačky nebo kysané smetany, aby vaše jídlo bylo zdravé, sváteční. Servírujte dezertní palačinky s několika možnostmi čerstvých a sladkých zálivků, které vám přimějí okolní kávu nebo klubový čaj do zvláštní příležitosti.