Může mít dieta vliv na to, že se dostanete časně?

Z času na čas může dojít k období, které přichází pozdě nebo brzy. To je zcela normální a většina žen to zažije kvůli stresu, změnám v hladinách hormonů nebo po těhotenství. Období může také přijít brzy kvůli dietě nebo rychlé hubnutí.

Menstruační cyklus

Průměrný menstruační cyklus je 28 dní, s až sedmi dny krvácení. Získání doby před 28 dny je považováno za abnormální a může vyplývat z několika faktorů, včetně hormonálních změn a změn v životním stylu. Ztráta nebo získání významné hmotnosti může způsobit abnormální nebo rané menstruační cykly.

Cvičení a dieta

Udržování zdravé tělesné hmotnosti a pravidelné cvičení pomůže snížit riziko srdečních onemocnění, posílit kosti a podpořit regulaci menstruačního cyklu. Třicet minut pravidelného každodenního cvičení, které může zahrnovat chůzi nebo jogging, pomůže. Změna stravy včetně vlákniny, ovoce a zeleniny, mléčných výrobků a bílkovin může výrazně pomoci zvýšit vaše zdraví, což snižuje riziko vzniku chronických onemocnění, jako je artritida a srdeční onemocnění.

Úvahy

Uskutečnění náhlých změn, včetně účasti na příliš velkém cvičení, může mít za následek nepravidelné menstruační cykly, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Nicméně, kromě cvičení, diety a rychlé hubnutí, podmínky jako syndrom polycystických vaječníků a endometrióza mohou přispět k časným menstruačním cyklům. BBC News uvádí, že stravy s vysokým obsahem masa přispívají k časným obdobím. Mluvte s lékařem o změnách v menstruačním cyklu z diety nebo cvičení.

Obavy

Kontaktujte svého lékaře, pokud máte těžké krvácení, abnormální menstruační cykly nebo máte křeče v břiše. Making náhlé změny ve stravě může šokovat systém a způsobit změny v náladě a hladinách hormonů. Začněte postupně a odstraňte trans-tuky a snížte množství nasycených tuků, které denně konzumujete. Pomalu přidejte do stravy další prvky, jako je více ovoce a zeleniny, a nahradte rafinované uhlohydráty s komplexními sacharidy. Před zahájením jakéhokoli nového režimu jídla konzultujte s lékařem.