Existují zdravotní rizika z vajec s tvrdou vajíčkou?

Pevně ​​vařené vejce poskytují značné množství riboflavinu, vitaminu B-12, fosforu a selénu. Obsahují méně tuku než vejce připravená s máslem nebo olejem, což je jeden z zdravějších způsobů přípravy vajec. Stále mají vysoký obsah cholesterolu, a pokud nejsou správně připraveny, mohou zvýšit riziko výskytu salmonelózy způsobené potravinami.

Salmonella Riziko

Pokud plně vaříte vajíčka, dokud nebudou bílá i žloutek pevná a nebudete je držet sedět venku po dobu více než 20 hodin při pokojové teplotě, jsou v bezpečí a nepravděpodobné, že vám poskytnou salmonelu, podle Centra pro kontrolu nemoci a Prevence. Ale jestliže vajete vajíčka, když nejsou plně vařené nebo když jsou příliš dlouho při pokojové teplotě, můžete se nakaženými na bakteriích salmonely na vajíčku. Symptomy, které zahrnují průjem, horečku a břišní křeče, mohou trvat až týden.

Riziko onemocnění srdce

Každé velké vařené vajíčko má 187 miligramů cholesterolu. Zatímco nasycený tuk má větší vliv na hladinu cholesterolu v krvi, cholesterol v potravě může stále zvyšovat hladinu cholesterolu v krvi a riziko srdečního onemocnění, zejména pokud užíváte nadměrné množství nebo máte zvýšené riziko onemocnění srdce. Omezte hladinu cholesterolu na 300 miligramů denně, pokud jste zdraví nebo 200 miligramů, pokud máte vysoký cholesterol. Spotřeba až jednoho vejce denně pravděpodobně nezvýší vaše riziko onemocnění srdce, nicméně podle studie zveřejněné v “British Medical Journal” v roce 2013.