Akné a premenopauza

Pokud jste žena ve vašem premenopauze nebo perimenopauze roky, pravděpodobně jste si mysleli, že jste dlouho procházeli hrozbou pimples. Přemýšlejte znovu: Významná menšina žen trpí akné během let, než přestanou menstruovat. Jako téměř vždy v akné, posun hormonů pohání zit vývoj. Naštěstí pro Vás dermatologové nabízí léčbu, která může omezit akné ve vašich letech před menopauzou.

Příčiny

Mužské hormony nazývané androgeny a mužské hormony, jako je například testosteron, způsobují produkci kožního oleje, který pomáhá způsobit akné podle Cleveland Clinic. Jakmile kůže má příliš mnoho oleje, můžete vyvíjet zanesené póry a infekci bakterií. Teenageři dostávají pimples, protože jejich hormony se posunují a prudce rostou a ženy v perimenopauze mají podobné typy hormonálních posunů, které mohou vést k nadprodukci oleje v kůži. Stále můžete dostat akné v perimenopauze, i když jsou vaše hormony v normální hladině.

Počáteční řešení

Ženy, které rozvíjejí perimenopauzální akné, se nejdříve obrátí na léky k léčbě akné, které jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Podle Americké akademie dermatologie hledat produkty, které jsou formulovány speciálně pro dospělé ženy, protože budou mít tendenci k usušení kůže méně. Výrobci kosmetických přípravků se také zaměřují na dospělé ženy s základy pro boj s akné a dalšími kosmetiky, které často obsahují přísady pro boj s akné, jako je kyselina salicylová.

Užitečné předpisy

Vzhledem k tomu, že perimenopauzální akné často odolává léčbě bez předpisu, možná budete potřebovat navštívit dermatologa, zvláště pokud jsou vaše záchvaty obzvláště špatné. Váš dermatolog může předepisovat antibiotika, a to buď v ústní nebo topické formě. Tyto léky budou bojovat proti bakteriím, které způsobují infekci způsobenou akné a zapálené pupínky. Můžete také zvážit místní léčbu zahrnující retinoidy, které jsou sloučeniny odvozené z vitamínu A. Retinoidy mohou pomoci vyčistit olej z vašich pórů, a také omlazovat pokožku, vymazání drobných čar v procesu, podle AAD.

Možnosti hormonů

Akné v premenopauze se pravděpodobně sníží, jakmile se vaše hormony usadí, ale aby se dostaly pod kontrolu předtím, než k tomu dojde, možná budete muset vzít hormonální lék na vyrovnání vašich hormonů a zabránit jim v řízení vašeho akné. Dermatologové používají několik různých druhů hormonálních léků k léčbě akné u dospělých žen, podle DocGuide.com. Perorální antikoncepční tabletky mohou účinně omezit výpadky, ale nemusí být vhodné pro ženy starší než 35 let. Hormonální substituční léčba může také zastavit zit z formování, ale váš dermatolog nebo ob-gyn si může rezervovat to u žen, které mají jiné menopauzální příznaky, jako je nálada Houpačky nebo nespavost.

Úvahy

Dokonce i když jste nikdy nezažili akné předtím, můžete zjistit, že se kůže rozpadá během premenopauzy kvůli normálním hormonálním výkyvům přítomným v té době vašeho života. Bez ohledu na to, jakou léčbu si vyberete, je důležité pokračovat v pečlivé péči o pleť, podle AAD. Akné se zhoršuje při podráždění pokožky, proto používejte čisticí prostředek, který je jemný na pokožku, vyvarujte se křovin a především si nikdy neberte na existující pupínky, protože to může způsobit horší infekci.