Může sulfid seleničku způsobit vypadávání vlasů?

Pokud máte zájem o lupy, můžete zkusit šampon obsahující sulfid selenu. Značky jako Selsun Blue, Intenzivní léčba hlavy a ramen a Dandrex obsahují tuto minerální sloučeninu, protože je účinná proti stavu kůže, která způsobuje lupy. Některé nežádoucí účinky jsou možné, pokud používáte roztoky siřičitanu selenu, včetně ztráty vlasů.

Seboroická dermatitida

Kožní onemocnění seboroická dermatitida způsobuje podráždění, svědění a škálování a postižená kůže může být mastná. Někteří lidé mají zánět při seboroické dermatitidě. Tento stav zahrnuje zvýšené vylučování mrtvých kožních buněk, což vede k akumulaci malých světlých vloček, které lidi nazývají lupy. Přebytečný olej zvyšuje produkci kvasnicové malassezie, což zhoršuje problém.

Selen sulfid

Nejjednodušší prostředek proti seboroické dermatitidě je použití amerického šampónu proti lupům, podle americké asociace pro ztrátu vlasů. Sulfid selenu je účinný proti malasseziím a zpomaluje smrt kožních buněk. Tím se zastaví svědění a odlupování a končí akumulace šupinovitých částic. Šampony selenu sulfidu jsou k dispozici přes pult v 1 procenta a podle předpisu v 2 1/2 procent.

Selné sulfidové vedlejší účinky

I když je neobvyklé, že sérum selénu způsobuje podráždění, přestaňte tento přípravek používat a poraďte se s lékařem, pokud se objeví píchání, pálení nebo jiné nežádoucí účinky. Sulfid selenu může způsobit neobvyklé oleje nebo suchost pokožky hlavy a vlasů, stejně jako změnu barvy vlasů, zejména blond, šedé a barvené vlasy. Sulfid selénu může také zvýšit Vaši obvyklou úroveň vypadávání vlasů.

Používání

Některé denní vypadávání vlasů je normální. Sulfid selénu může zvýšit ztrátu vlasů, ale můžete mít potíže s vědomím, zda je šampon zodpovědný, protože seboroická dermatitida také může vést k dočasnému vypadávání vlasů v postižených oblastech. Abyste předešli nežádoucím účinkům, jako je zvýšená ztráta vlasů ze sulfidu selenu, důsledně postupujte podle pokynů. Šampon použijte dvakrát týdně po dobu prvních dvou týdnů, poté jednou týdně až o další čtyři týdny a poté, když to bude nutné, novozélandská Dermatologická společnost doporučuje na svých stránkách DermNet NZ. Nenechávejte šampon na pokožce hlavy delší než pokyny a důkladně ho opláchněte, abyste je odstranili.

Pokud pociťujete extra vypadávání vlasů nebo jiné nežádoucí účinky s šampony sulfidu selenu, možná budete muset experimentovat s dalšími produkty. Americká asociace ztrát vlasů navrhuje střídání několika šamponů, protože každá aktivní složka funguje jinak. Jiné šampony, které jsou účinné proti seboroické dermatitidě, mohou obsahovat síru, pyrithion zinečnatý, kyselinu salicylovou, dehet nebo ketokonazol.

Ostatní řešení