Alergie na čaj ibišku

Ibiškové květy jsou velké, okázalé a živě zbarvené. Hibiscus je velmi milovaná zahradní rostlina kdekoli v jeho přirozeném dosahu. Může se také konzumovat čerstvě jako obloha na salátech a jiných pokrmech, nebo vysušit, aby se vytvořil osvěžující horký nebo studený bylinný čaj. Je široce používán v komerčních bylinných čajových směsích pro svou chuť a tmavě červenou barvu. Bohužel pro některé může způsobit alergickou reakci.

O ibišku

Většina odrůd ibišku jsou rostliny teplého počasí, které rostou ve světových tropických a subtropických oblastech. Několik kultivarů bylo selektivně chováno pro chladnější klima, ale celkově je ibišek nejšťastnější, když je počasí teplé. Květinové květy jsou jedlé s chutí připomínajícími brusinky nebo citrusovými plody. Někdy se říká “červená šťovík”, protože šťovík, varianta vaření a salátů, která je populární v Evropě, má podobně chutnou chuť.

Hibiscus čaj

Hibiscus čaj je široce konzumován po celém světě jako příjemný a uklidňující horký nebo studený nápoj. Čaj rozvíjí tmavě červenou barvu z pigmentu květů a láska a ovocná chuť lístků přichází dobře v čaji. Hibiscusový čaj je sám o sobě příjemný a je také široce používán jako základ pro smíšené směsi bylinných čajů. Hibiscus poskytuje dominantní chuť, doplněnou jemnějšími příchutí jiných bylin. Lékařský čaj ukázal schopnost snižovat krevní tlak podle článku z roku 2008, který byl zveřejněn na internetových stránkách zemědělského výzkumu USDA.

Hibiscus Alergie

Bohužel, stejně jako mnoho jiných květin, ibištek může být pro některé lidi alergií. Příznaky se většinou podobají senné rýmě, s vycpanými dutinami, svědivými červenými očima a příležitostně s bolestivým nebo zúženým krkem. Pokud jste alergičtí na ibiškové květy, obvykle začnete zažívat příznaky brzy po pití čaje ibišku nebo směsi obsahující ibišek.

Vyhýbání se

Hibiscus není tak obtížné se vyhnout, jako běžnější alergeny, jako je mléko nebo vejce. Jeho použití je především v bylinných čajových a bylinkových čajových směsích, včetně několika nejoblíbenějších komerčních značek. Hibiscus a jeho výtažky se někdy používají v bylinných přípravcích a aromatických sirupech, proto je třeba pečlivě číst etikety před použitím nějakého bylinného přípravku. Pokud trpíte sennou rýmou a alergiemi na pyl, zavádějte produkty na bázi květin do své diety po jednom a pozorně se sledujte na jakékoliv reakce.